Ekonomik Sınıf AraçlarAraç kiralama sürecinde herkesin ihtiyaç duyduğu aracı belirleyebilmesi ve buna göre kiralama işlemini rahatlıkla yapabilmesi için araba modelleri belli sınıflara ayrılmaktadır. Dolayısıyla bu araç sınıfları arasında yer alan ve oldukça popüler olan filo sınıflandırmalarından biri ekonomik sınıf araçlar altında yer alan modellerdir.


Ekonomik Sınıf Araç Nedir?

Rent a Car hizmeti veren şirketler kiralık araçları belli özellikleri göz önüne alarak sınıflandırma yapmaktadırlar. Bunlar A segmenti araçlardan M segmenti araçlara kadar geniş bir sınıflandırmayı kapsayabilmektedir.

Buna ek olarak, 4X2 veya 4x4 dediğimiz SUV segmenti araçlar mevcut olduğu gibi Minivan segmenti altında sınıflandırılan araçlar da söz konusu olabilmektedir. 

Filo kiralama hizmetinde en rağbet gören sınıflardan biri ekonomik sınıf araç modelleri oldukça popülerdir. Bireysel araç kiralama ve kurumsal araç kiralama hizmeti süreçlerinde ekonomik oluşu ile sıkça tercih edilmektedir. 


Ekonomik Sınıf Dizel Araçlar Nelerdir?

Ekonomik sınıf dizel araçlar şöyle sıralanabilir:
Fiat Egea Dizel Manuel
Citroen Elysee Dizel Manuel
Renault Symbol Dizel Manuel
Renault Clio HB Dizel Manuel
Peugeot 301 Dizel Manuel


Ekonomik Sınıf Benzinli Araçlar Nelerdir?

Ekonomik sınıf benzinli araçlar şöyle sıralanabilir:
Fiat Fiorino Benzin Manuel
Citroen Elysee Benzin Manuel
Renault Symbol Benzin Manuel
Fiat Egea Benzin Manuel
Fiat Egea HB 1.4 Fire
Renault Clio Sport Tourer


Ekonomik Kiralık Araç Özellikleri Nelerdir?

Ekonomik sınıf araç taşıdığı özellikler bakımından adından da çok rahatlıkla anlaşılacağı üzere ekonomik olan kiralık araçları temsil etmektedir. Ekonomik sınıf kiralık araçlar denildiğinde ilk akla gelen yalnızca şehir içinde kullanılabilen veya kasa olarak küçük bir modeli içeren gibi özellikler olsa da bu durum düşünüldüğü gibi değildir. 

Nitekim ekonomik kiralık araçlar sedan veya hatchback kasa tipine sahip olabilen, otomatik ya da manuel vites tipi seçenekleri bulunan ve dizel ya da benzin yakıt tipi ile sunulan araçları da bünyesinde barındırmaktadır. 

Ekonomik sınıf araba modelleri diğer araç sınıflarına göre daha çok tercih edilmektedir. Yakıt tüketimi bakımından son derece ekonomik olan bu sınıftaki araç modelleri ayriyeten güvenli ve keyifli bir yolculuk için gerekli donanımlara sahiptir.


Ekonomik Sınıf Araç Kiralama

İzmir araç kiralama firmaları arasında bulunan ve filo kiralamanın güvenilir adresi Moon Rent a Car ile idealinizdeki en iyi aracı en uygun fiyat garantisi ile kiralamak için hemen kiralık araçlar listemize göz atın.

Üstelik kiralamak istediğiniz aracı araç kiralama ofislerimiz listesinde bulunan adreslerden size en yakın olanı belirleyerek aracınızı teslim alabilirsiniz. Kiralama süresi bittiğinde ise yine aracınızı bu lokasyonlardan birine çok rahatlıkla teslim edebilirsiniz.


Ekonomik Kiralık Araçlar Benzeri Diğer Kiralık Araçlar Nelerdir?

Ekonomik kiralık araçlar benzeri diğer kiralık araçlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:
Orta Sınıf Araçlar
Üst Sınıf Araçlar
Minivan
SUV
Whatsapp Telefon