Kiralama SüresiMoon Rent a Car
ile yapılacak olan araç kiralama süreci boyunca en çok merak edilen sorular ve araç kiralama süresi ile ilgili haller aşağıda açıklanmaya çalışılmıştır.

Kiralama Süresi

Araç Kiralama Rezervasyonu Nasıl Oluşturabilirim?

Araç rezervasyonunuzu www.moonrentacar.com rezervasyon bölümünden seçimleri tamamladıktan sonra Kredi kartı, Sanal pos veya Havale ile istediğiniz para birimiyle yapabilirsiniz.

Rezervasyonumda Nasıl Değişiklik Yapabilirim?

Onaylı rezervasyonlarınızda, araç değişikliği ya da ek hizmet gibi durumlarda rezervasyonunda değişiklik yapmak isteyen misafirlerimiz 0850 532 11 93 numaralı çağrı merkezimize ya da doğrudan ilgili ofise ulaşabilirler. Rezervasyon değişikliği için ek ücret talep edilmez.

Rezervasyon İptal Prosedürü Nedir?

Rezervasyon saatine son 24 saat kala hariç bildirilen iade taleplerinde ücret kesintisi olmaksızın ücret iadesi yapılır. 24 saatten daha az sürede bildirmiş olduğunuz iptal talebinde ise 1 günlük ücret kesilerek kalan tutar iade edilir. İptal talebi ile ilgili tüm merak ettikleriniz için 0850 532 11 93 numaradan iletişim sağlayabilirsiniz.

Yaş Sınırı ve Provizyon/Teminat Ücretleri

Araç kiralama yaş sınırı Ekonomi sınıf araçlar için 21 yaş 2 yıllık ehliyet 1000 TL teminat bedeli, Orta sınıf araçlar için 24 yaş 3 yıllık ehliyet 1500 TL teminat bedeli, Üst sınıf araçlar için 26 yaş 4 yıllık ehliyet 2500 TL teminat Premium araçlar için 27 yaş 5 yıllık ehliyet 4000 TL teminat bedeli alınmaktadır.

Kiraladığım Araç için Depozit Ödemem Gerekli mi? Provizyon Ücreti Kaç Günde İade Edilir?

Geçerli pasaport ve uçuş bilgisi alınan yurt dışı misafirlerimizden Provizyon (Depozito) talep edilmez. Ancak ilk defa araç kiralayacak yurt içi müşterilerinden kredi kartı ve Provizyon talep edilmektedir.

Provizyon, kiralamanın sona ermesi akabinde; varsa ücretli karayolları köprü geçişleri, eksik yakıt, km sınırı aşımı, hasar bedelleri hesaplanarak kalan tutar iade edilir. Bu durumlar söz konusu değil ise ücretin tamamının iadesi müşterinin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. Provizyon bankalar arası işlem sürelerine bağlı olarak ve resmi tatiller göz önünde bulundurularak 1 ila 10 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansıtılmaktadır.

Ofisler Arası Tek Yön (Drop) Ücreti: Kiralık Aracı Farklı Şehirde Teslim Edebilir miyim?

Kiralamış olduğunuz aracımızı aldığınız ofisten farklı ofise bırakabilmeniz için tek yön ücreti talep edilmektedir. İlgili tutar rezervasyon aşamasında tek yön ücreti olarak alınmaktadır.

Kredi Kartım Yok, Araç Kiralayabilir miyim?

Güvenlik kurallarımız gereği, tüm rezervasyon kanallarımız aracılığıyla yapılan araba kiralama hizmetleri için sürücü bilgileri ile ödeme yapılan kart bilgileri eşleşmesi gerekmektedir. Kredi kartı dışında Nakit, Debit kart, Sanal kart, Ek kart, Senet vb. ödeme şekilleri kabul edilmemektedir.

Araç Kiralama Sözleşmesi Yapılırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Araç kiralama sırasında ehliyet, kimlik ve pasaportunuzun orijinal ve fotokopisinin yanınızda bulunması gerekmektedir. Ve en az Provizyon bedeli kadar limiti olan sürücüye ait kredi kartı bulunmalıdır. Ayrıca, ikamet adresiniz ve telefon bilgileriniz sözleşmenize kayıt edilecektir.

Kiraladığım Aracı Teslim Alırken ve İade Ederken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Araç teslim tutanağı imzalamadan önce aracın kilometresini, yakıtını kontrol ediniz ve kusur varsa yetkili personel ile birlikte tespit ederek tutanağa doğru geçirildiğinden emin olunuz. Ayrıca aracın güvenlik donanımı ve aksesuarları ile ilgili yetkili personelimizde bilgi alabilirsiniz.

Aracın iadesinde gecikme durumunda iade olacak ofise bilgi verilmesi önemlidir. Aksi takdirde araç teslim etme süresi 2 saati geçtiğinde 1 günlük kira bedeli yansıtılır. Aracın erken iade edilmesi durumunda ise kullanılmayan gün sayısı iade edilmemektedir. Kiralama kontratında belirtilen kira başlangıç ve bitiş tarihlerine göre planlama yapılmaktadır.
Whatsapp Telefon