Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
Araç kiralama yalnızca aracı olmayan kişilerin değil, aynı zamanda aracı olan pek çok kişi tarafından da tercih edilen bir hizmettir. Araç kiralamanın avantajları arasında gösterilebilecek birçok maddenin olması insanları araç kiralamaya yönlendirmiştir. Özellikle kurumsal araç kiralama hizmeti almak isteyen firmaların/şirketlerin sayısında ciddi bir artış gözlemlenmektedir. Yine bireysel araç kiralama hizmetine bakıldığında da kişilerin araç kiralama hizmeti almalarında bir artış söz konusudur. Peki, böylesine yoğun bir rent a car hizmetinin yaşandığı dönemde araç kiralama nasıl yapılır, araç kiralarken nelere dikkat edilmelidir gibi sorular merak konusu olmaktadır.

Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Araç kiralama hizmetinin nasıl yapılacağı konusunda tek bir tip hizmet anlayışı söz konusu değildir. Öyle ki online (çevrimiçi) olarak araç kiralanabileceği gibi direkt telefon üzerinden iletişime geçilerek de araç kiralanabilir. 

Araç kiralama sürecini kolaylaştıran uygulamalardan en önemlisi araç kiralama noktaları veya araç kiralama ofisleri gibi fiziksel bir mekânın bulunmasıdır. Örneğin İzmir Havalimanı araç kiralama hizmeti için İzmir havalimanından kiraladığınız aracı Ankara Esenboğa Havalimanındaki araç kiralama noktalarına bırakabilirsiniz.

Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Araç kiralamak için bazı yasal şartların yanı sıra Rent a Car firmalarının belirlediği farklı şartlar olabilmektedir. Nitekim otomobil kiralamak için B ehliyeti şartı yasal bir zorunlulukken, bazı araç kiralama firmaları bir yıllık veya daha fazla sürüş deneyimi isteyebilmektedirler. 

Örneğin; ehliyetinizi 1 Ocak 2022’de aldığınızı varsayalım. Ertesi gün araba kiralamak isterseniz birçok firma tarafından kabul edilmeyebilirsiniz. Çünkü çoğu firma araçlarını kiralarken belli sürüş deneyiminin olup olmamasına dikkat etmektedirler. Kimi firmalarda bu süre bir yıl iken kimi firmalarda beş yıl olabilmektedir.

Moon Rent a Car Araç Kiralama

Moon Rent a Car ile araç kiralama deneyimi yaşamak birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Toplam 18 farklı noktada şubesi bulunan araç kiralama şirketi Moon ile aracınızı dilediğiniz noktadan kiralayıp dilediğiniz noktaya teslim edebilirsiniz. En uygun araç kiralama hizmetini sunan Moon Rent a Car ile ihtiyaç ve gereksinimlerine uygun bir araç bulacağınızdan emin olun ve bizi aramaktan veya bize bir mesaj bırakmaktan asla çekinmeyin.

İlginizi Çekebilir
Whatsapp Telefon